Bezpieczeństwo stosowania ozonu

 • Jakiego rodzaju bakterie, grzyby i pleśnie niszczy ozon i urządzenie Shoefresh?
  • Urządzenie Shoefresh niszczy kilka rodzajów drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za powstawanie brzydkiego zapachu i zakażenia stóp oraz grzybice skóry i paznokci stóp. To miedzy innymi:
   • Candida albicans
   • Trichophyton
   • Esherichia coli
    
 • Gdzie i do czego jeszcze używa się ozonu?
  • Ze względu na fantastyczne właściwości sterylizujące, ozonu używa się obecnie w basenach kąpielowych, szpitalnych salach operacyjnych, przy dezynfekcji układu klimatyzacyjnego w autach i systemach wentylacyjnych. Można też ozonować - odkażać krew, wodę i żywność. Ozon posiada bardzo charakterystyczny zapach, który można porównać do zapachu powietrza po silnej burzy z piorunami. Zapach takiego powietrza to właśnie zapach ozonu, dlatego czujesz go na basenie, w szpitalu czy podczas używania urządzenia Shoefresh.
 • Dlaczego ozonowanie butów jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze od dezodorantów i środków dezynfekujących w aerozolu do butów?
  • Ozon jest o tyle skuteczniejszy od innych środków dezynfekujących np. aerozoli i innych repelentów chemicznych, dlatego, że wielkość pojedynczej cząsteczki ozonu jest dużo mniejsza niż kropla preparatu chemicznego. Postać gazu, ma doskonałe właściwości penetracyjne dla wszelkiego rodzaju powierzchni chropowatych, tkanin, włóknin, z których zbudowana jest wewnętrzna warstwa butów. Dzięki temu ozon dotrze w każdy zakamarek, a jego szybki czas rozpadu do postaci zwykłego tlenu (O2) powoduje, ze po 30-45 minutach wnętrze buta jest obojętne chemicznie i i można go bezpiecznie stosować do butów i rzeczy ubieranych bezpośrednio na gołą stopę. Czego nie można stwierdzić po użyciu większości środków chemicznych.  
 • Czym jest ozon i jak powstaje?
  • Ozon (O3) jest tymczasową, niestabilną formą tlenu (O2), która powstaje naturalnie. Warstwa ozonowa (ozonosfera) w ziemskiej stratosferze pomaga chronić ziemię przed wpływem szkodliwego promieniowania z kosmosu. Ozon ma również bardzo silne właściwości dezynfekujące. Jest naturalnym środkiem bakteriostatycznym oraz uszkadzającym ścianki grzybów oraz pleśni i jednocześnie usuwa powstający przez nie zapach. Gaz ozonowy powstaje na skutek działania promieniowania ultrafioletowego w wysokich partiach atmosfery. Ozon powstaje również podczas silnych wyładowań elektrycznych – burze z piorunami. Urządzenie Shoefresh zawiera specjalny generator ozonu, który działa podobnie do uderzeń pioruna, czyli produkuje ozon poprzez wyładowanie elektryczne. Ozon posiada bardzo charakterystyczny zapach, który można porównać do zapachu powietrza po silnej burzy z piorunami. Zapach takiego powietrza to właśnie zapach ozonu.
 • Czy ozon jest szkodliwy dla człowieka?
  • Tak. Wysokie stężenie ozonu w powietrzu może prowadzić do problemów z oddychaniem, bólów głowy, nosa i gardła. Zadbaliśmy o to, aby urządzenie Shoefresh produkowało tylko taką ilość ozonu, jak jest niezbędna do usunięcia brzydkiego zapachu i zabicia drobnoustrojów. Urządzenie spełnia najostrzejsze normy unijne i staje się rekomendowanym przez holenderskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego standardem higieny. Mimo wielu powyższych atutów ozonu, zawsze rekomendujemy i podkreślamy, aby użytkować urządzenie Shoefresh w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 • Dlaczego buty i inne sprzęty sportowe brzydko pachną a urządzenie Shoefresh to usunie?
  • Ponieważ człowiek się poci. Pot i ciepło jakie panują np. w środku buta są idealnym miejscem do rozwoju mikroorganizmów. Grzyby, pleśnie oraz bakterie rozwijając się w takim środowisku, stają się przyczyną powstawania brzydkiego zapachu. Dlatego Shoefresh w pierwszej kolejności zabija grzyby, pleśnie oraz bakterie w Twoich butach (sterylizacja). Do tego procesu urządzenie wytwarza ozon (O3), który jest aktywną biologicznie formą tlenu (O2). Na końcu urządzenie suszy buty, wytwarzając ciepłe powietrze podobnie jak suszarka do włosów.